loading
attention
Du har tastet feil kode Kontakt kundeservice »
Glemt koden Abonner på magasinet
annonse
JUBEL: Styreleder Erland F. Grjotheim og daglig leder Thor-Jostein Egeland i VVS-foreningen gleder seg over fantastiske besøkstall for VVS-dagene. Foto: Synnøve P. Berset.

Besøksrekord for VVS-dagene

Jan Erik Røine / 2016-10-21 17:18:27

11.003 deltok på VVS-dagene 2016. Det er ny rekord. Se bildeserie fra VVS-dagene her!

Onsdag, torsdag og fredag denne uken har fagfolk fra VVS-bransjen strømmet til Norges Varemesse for å delta på VVS-bransjens viktigste møteplass – VVS-dagene.

– Jeg er umåtelig stolt: Vi setter ny rekord i antall besøkende, fantastiske utstillere har bidratt og stått på i tre dager til ende og ikke minst har mine medarbeidere jobbet hardt for å få dette til, forteller en rørt messegeneral og daglig leder i VVS-foreningen, Thor-Jostein Egeland.

Under messens åpningsdag onsdag deltok 2.454. Torsdag var 4.240 innom, mens på messens avslutningsdag endte tallet på 4.308.

Avgjørende valg i forkant

Egeland forklarer besøksrekorden slik:

– Det ble tatt noen avgjørende valg i forkant av årets messe i forhold til organisering, markedsføring og gjennomføring av messen. Vi ønsket fullt fokus på de som gjør messa mulig – nemlig utstillerne.

For oss har det også vært veldig viktig at det er VVS-foreningen som eier og arrangerer bransjens største fagmesse og viktigste møteplass.

 Veldig gode tilbakemeldinger

VVS-dagene ble arrangert for aller første gang i 1982. Messen har som møteplass stor betydning for eierne, mener VVS-foreningens styreleder, Erland F. Grjotheim.

– Her møter vi fagfolk fra hele VVS-bransjen. Under messen har vi vist frem foreningen og rekruttert mange nye medlemmer. I tillegg har vi møtt mange av dem som allerede er medlemmer. Tilbakemeldingene fra de besøkende og utstillerne har vært veldig bra. Jeg syns det er fantastisk å høre at så mange har fått et godt utbytte av å delta her, sier Grjotheim.

Blant landets beste

Arild Honningsvåg, direktør eksterne arrangement i Norges Varemesse, er imponert over VVS-dagene 2016.

– Når det kommer til fagmesser, er VVS-dagene blant de absolutt beste i landet. VVS-dagene er godt organisert og det er profesjonalitet i alle ledd. Med tanke på at dere har redusert bemanningen i forhold til tidligere år, er det veldig imponerende å se hva dere har klart å få til. Jeg vil på vegne av Norges Varemesse gratulere med et godt gjennomført arrangement, berømmer Honningsvåg.

Henrik Sakshaug_Kjell Bernt KallandGLADE FJES: Prosjektleder for VVS-dagene, Henrik Sakshaug og administrerende direktør Kjell Bernt Kalland i Armaturjonsson. Foto: Synnøve P. Berset

God investering

– Vi har satt ny rekord i antall leads. Sånn sett vil jeg si at dette er den beste messen jeg har vært med på i mine 14 år i Armaturjonsson. Vi var litt i tvil om vi skulle være med igjen i år, men bestemte oss i vinter for å delta. Jeg angrer ikke et sekund på beslutningen vi tok, sier Kjell Bernt Kalland, administrerende direktør i Armaturjonsson.

Hva med 2018?

– La oss evaluere denne messen først. Deretter skal vi gå i dialog med deltakerne og utstillerne om messen i 2018. Vi er ydmyke og åpne for å se på nye måter å arrangere messen på. VVS-foreningen ønsker uten tvil å utvikle VVS-dagene videre. Det skal vi gjøre i tett samarbeid med bransjens leverandører, sier Thor-Jostein Egeland.

Se bilder fra VVS-dagene

NB! Bruk piltastene for å bla i bildeserien

BESTE MASTEROPPGAVE: Vinner av VVS-prisen for beste masteroppgave 2016/2016 ble delt ut på VVS-dagene fredag. Her er prisvinneren sammen med styreleder i VVS-foreningen Erland Grjotheim (t.v.), daglig leder i VVS-foreningen Thor-Jostein Egeland og seniorforsker i Sintef og juryleder Mads Mysen. Foto: Synnøve Prytz Berset
BESØKTE VVS-DAGENE: Leder i Stortingets energi-og miljøkomite Ola Elvestuen besøkte VVS-dagene fredag. Der traff han blant andre Brødrene Dahls Harald Amundsen og André Larsen. 
FAGSEMINAR: Norconsults årlige fagseminar har både en sosial og faglig funksjon, forteller Arne Pihl Bordi i Norconsult under lunsjen til årets samling på VVS-dagene 2016. Foto: Synnøve Prytz Berset
KJEMPEN: Fidelix er et finsk selskap i sterk vekst som jobber med inneklima i form av smarte, skalerbare automasjonssystemer for bygg, både private og næringsbygg. Langrennlegenden Juha Mieto (66) bidrar til å markedsføre Fidelix. Han delte villig gode Norges-minner med besøkende på VVS-dagene fredag.  Han bruker for øvrig størrelse 52 i sko. Foto: Arne Kongsnes

BOKBAD: Redaktør Jan Erik Røine (t.v.) i fagbladet Norsk VVS intervjuer fagbokforfatter Sturla Ingebrigtsen i forbindelse med lanseringen av fagbibelen Ventilasjonsteknikk, del II i glasshallen på Norges Varemesse fredag formiddag. Foto: Arne Kongsnes

KJØRER NORGE RUNDT: Tre jenter fra Holte kjører Norge rundt for å lodde stemningen blant kundene sine. Her demonstrerer markedsdirektør i Holte Christina Jonstang sine kjøreferdigheter i en racerbilsimulator under VVS-dagene 2016. Foto: Lars Opstad
Armaturjonsson_VVS_dagene

SMARTE LØSNINGER: - Vi ønsker å gi rørleggeren litt smartere, enklere og mer komplette løsninger å kunne tilby sluttbrukeren, sier Marie Kolbu, markedsansvarlig i Armaturjonsson. Foto: Lars Opstad

REDDER LIV: Daniel Larsson, teknisk support sprinkler, produktsjef Terje Justnes og support produktansvarlig Frank Forbord i Brødrene Dahl mener å ha det kuleste produktet på årets VVS-dager. Foto: Lars Opstad
SPESIALISERT PÅ VVS: Daglig leder Anita Lilleland (t.h.) i Saga Entreprenør Regnskap og daglig leder Marit Hollerud i Saga Bedriftshelsetjeneste. Selskapene med base på Hønefoss har kunder over hele Norge og har spesialisert seg på VVS-bransjen. Du finner dem på stand C05-22. Foto: Arne Kongsnes
MORGENKØ: Travelt ved innsjekkingen på Norges Varemesse torsdag morgen.
BRUKSKUNST: Levende blomster i «ekte rørdekorasjoner» på standen til Brødrene Dahl. Foto: Lars Opstad
VM-KVALIFISERING: Thea Marie Danielsen (t.v) og Jenny Bjerknes fra Hjellnes Consult tester shuffleboardet. I hall D arrangerer Camfil og Lindab i samarbeid Ventilasjonsmesterskapet (VM) i shuffleboard. Foto: Lars Opstad
OOOPS!  Thea Marie Danielsen følger spent med på hvor dette ender 🙂 Foto: Lars Opstad
HELT SJEF: Cimberio-sjef Sture Ombler viser muskler på VVS-dagene. Foto: Lars Opstad
STINN BRAKKE: Simen Thorstensen fra Odal Rør og Varme AS var en av de rekordmange besøkende på VVS-dagenes åpningsdag onsdag, Foto: Lars Opstad
FREE ENERGY: Glade fjes hos Free Energy på stand D05-08. Fra venstre: Sverige-sjef Lars Andrén, Olivia Andrén, direktør Marcus Kanewoff, styreleder Anders Skjærvik og Danmark-sjef Gilbert Jensen. Foto: Arne Kongsnes
VERTSKAPET: VVS-foreningens kommunikasjonsrådgiver Henriette Sanner og daglig leder Thor-Jostein Egeland. Foto: Arne Kongsnes
 
 
GROHE:  Alpha Fürst (til venstre), Simon Andersen og Emilie Bjerke er klare for tre hektiske dager i Lillestrøm. Foto: Lars Opstad
STØRST I EUROPA: Robotec, her ved salgssjef Kim Ojanne, er Europas største leverandør av energibrønner. Du finner selskapet med base på Frogner i Sørum på stand D06-20. Foto: Arne Kongsnes
GLAVA: Glenn Kjetil Sørhaug demonstrerer hvordan man sveiser Glavaflex. Foto: Lars Opstad
BRENNENDE ENGASJERT: Teknisk salgsingeniør og VVS-blogger John-Andreas Johnsen (t.v.) og teknisk selger Roar Fogstad i Ventistål er opptatt av brannsikkerhet. Selskapet har allerede levert flere forslag til Direktoratet for byggkvalitet i forbindelse med TEK-revisjonen. Foto: Arne Kongsnes
STOLTE: Rørentreprenørene er stolte over sin egenbygde stand. Fra venstre:Tor Backe, Eli Heyerdahl Eide og Anne Lise Ihle. Foto: Lars Opstad
STOR INTERESSE: Det var stor interesse for fagprogrammet bakerst i Hall D allerede første dag av VVS-dagene 2016. Foto: Lars Opstad
FAGSUKSESS: Direktør Kjell Jensen i Variant VVS Norge AS snakket blant annet om muligheter for vannbåren varme i fremtiden i seminarområdet onsdag.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

ABONNER på magasinet
annonse
annonse
annonse
annonsee